Ezoteric
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Revolutie solara~Lara

2 participanți

In jos

Revolutie solara~Lara Empty Revolutie solara~Lara

Mesaj Scris de Lara Dum Mai 24, 2009 6:30 am

Nu stiu cand ma apuc sa o interpretez cumsecade si pe asta si ,mai presus,e ceva ca o nebuloasa ,ca parca nu "vad" clar in ea.
Tzadde,poate ma ajuti si tu putintel? uuv

Revolutie solara~Lara Revsol1


Revolutie solara~Lara Revsol3
Lara
Lara
Administrator
Administrator

feminin
Taur Numarul mesajelor : 2076
Reputatie : 91
Data de inscriere : 22/11/2008

Sus In jos

Revolutie solara~Lara Empty Re: Revolutie solara~Lara

Mesaj Scris de Lara Dum Mai 24, 2009 6:35 am

Apare casa VIII in toata splendoarea ei.Si un Pluton pe asc.anual,ca sa imi aminteasca de faptul ca daca nu fac eu frumusel vreo schimbare,o sa fiu obligata sa o fac.
Apare casa XI evidentiata,si NN in XII.Saturn care in rev. solara se balaceste in VIII se aproprie de conj.Pluton-Uranus din VII natal.Intepenesc numai cand ma uit la adunarea trupei forte de acolo,ce sa mai si pot analiza la rece? rbg

Cred ca e vorba despre o transformare importanta.Prin pierdere?Prin boala?Prin alegerea mea?
Lara
Lara
Administrator
Administrator

feminin
Taur Numarul mesajelor : 2076
Reputatie : 91
Data de inscriere : 22/11/2008

Sus In jos

Revolutie solara~Lara Empty Re: Revolutie solara~Lara

Mesaj Scris de Tzadde Lun Mai 25, 2009 2:24 am

Eu prevad un an plin de evenimente neprevazute, chiar explozive, dar sa nu cumva sa dai vina pe Pluton pentru asta.  tap foot2

Vad ca te vei izola intr-un an cat pentru o viata... Dar vei trece peste asta, caci izolarea nu va fi fortata, ci va aparea ca pe ceva firesc, poate chiar binecuvantat, iar tu vei dobandi cunoastere si - probabil - vei vedea un nou sens al mortii. Informatii legate de o moarte din trecut iti vor parveni, dar nu vei sti, deocamdata, ce sa faci cu ele. Daca vor aparea probleme, e recomandat sa le gasesti solutii in moduri cat mai neobisnuite, neasteptate, caci in felul acesta s-ar putea sa te feresti de exploziile acelea anuntate dinainte... Vei intalni barbati, toti vor fi trecatori, deci sa nu te gandesti ca vei incepe o relatie in acest an, caci nu pica bine...

Te vei intelege cu copiii atata vreme cat reusesti sa vezi dinainte minele, caci cu ei vei fi pe teren minat. S-ar putea sa fii bagata fara voie intr-un razboi copilaresc, care te va dispera, asa ca gandeste-te la chestii la care altii nu s-ar gandi, din nou isi vor dovedi utilitatea.

Cam asa si cu alte domenii de viata... se pune accent pe nou, aventura, spirit de initiativa si ingeniozitate.

Pe scurt, vei avea un an in care nu te vei plictisi mai deloc. Vei avea nevoie de calm, detasare si de simtul umorului pentru a te bucura de el. happy
Tzadde
Tzadde
Moderator
Moderator

Sagetator Numarul mesajelor : 553
Varsta : 38
Location : Peste tot si nicaieri
Job/hobbies : Astrologia
Humor : tare... sec
Reputatie : 61
Data de inscriere : 08/02/2009

http://www.starlore.ro

Sus In jos

Revolutie solara~Lara Empty Re: Revolutie solara~Lara

Mesaj Scris de Lara Lun Mai 25, 2009 5:22 am

happy uuv
Multumesc!
Mi-ai luat ceva pietricele de pe suflet,fiindca eu puneam inainte ce-i mai rau.
Lara
Lara
Administrator
Administrator

feminin
Taur Numarul mesajelor : 2076
Reputatie : 91
Data de inscriere : 22/11/2008

Sus In jos

Revolutie solara~Lara Empty Re: Revolutie solara~Lara

Mesaj Scris de Lara Lun Mai 25, 2009 4:24 pm

De azi dimineata tot rumeg pe analiza facuta de tine.
Mie imi place noul ,cam in toate formele sale,asa ca asta nu ma sperie.Provocarea imi place.Cred ca de inventivitate si simt al umorului,de felul meu,nu duc lipsa.
Si,decat o letargie nesfarsita,sunt dispusa a primi cu bratele deschise tot ce m-ar putea face sa simt ca traiesc.

Ce vreau sa te intreb,este referitor la aceasta parte :

Tzadde a scris:Vei intalni barbati, toti vor fi trecatori, deci sa nu te gandesti ca vei incepe o relatie in acest an, caci nu pica bine...

Te vei intelege cu copiii atata vreme cat reusesti sa vezi dinainte minele, caci cu ei vei fi pe teren minat. S-ar putea sa fii bagata fara voie intr-un razboi copilaresc, care te va dispera, asa ca gandeste-te la chestii la care altii nu s-ar gandi, din nou isi vor dovedi utilitatea.

Cam asa si cu alte domenii de viata... se pune accent pe nou, aventura, spirit de initiativa si ingeniozitate.

Gresesc daca presupun ca ai luat in considerare guvernatorii caselor V?
Tu ai un mod special de a face interpretarile si recunosc ca ma tenteaza sa "fur" ca retetele de la bucatar. big grin

Intrebarea mea ar fi urmatoarea:
Daca exista o relatie sentimentala mai veche,este posibil ca interpretarea sa i se transmita?Adica acel razboi copilaresc care ma dispera,nevoia de a evita niste mine,necesitatea initiativei si ingeniozitatii,etc.
Fiindca partea de mai sus,cea cu barbatii care vin destui si pleaca parca si mai multi,este deja cat se poate de reala.Deocamdata asta e din cauza mea,fiindca pur si simplu nu ma simt pregatita sa renunt la ceva ce este adevarat ca nu prea merge, in favoarea altor relatii.Iar aici e deja feedback-ul la:
Vad ca te vei izola intr-un an cat pentru o viata... Dar vei trece peste asta, caci izolarea nu va fi fortata, ci va aparea ca pe ceva firesc, poate chiar binecuvantat, iar tu vei dobandi cunoastere si - probabil - vei vedea un nou sens al mortii.


Cu ce m-ai pus bine pe ganduri,insa,este acea moarte din trecut.
Lara
Lara
Administrator
Administrator

feminin
Taur Numarul mesajelor : 2076
Reputatie : 91
Data de inscriere : 22/11/2008

Sus In jos

Revolutie solara~Lara Empty Re: Revolutie solara~Lara

Mesaj Scris de Tzadde Mar Mai 26, 2009 3:08 am

Lara a scris:Gresesc daca presupun ca ai luat in considerare guvernatorii caselor V?
De fapt, am luat guvernatoarea Casei a 7-a, Luna, din harta RS.

Lara a scris:Intrebarea mea ar fi urmatoarea:
Daca exista o relatie sentimentala mai veche,este posibil ca interpretarea sa i se transmita?Adica acel razboi copilaresc care ma dispera,nevoia de a evita niste mine,necesitatea initiativei si ingeniozitatii,etc.
Este vorba si de copii, nu numai de iubire. Relational, da, e valabila interpretarea...

Lara a scris:Fiindca partea de mai sus,cea cu barbatii care vin destui si pleaca parca si mai multi,este deja cat se poate de reala. [...] Iar aici e deja feedback-ul [...].
Multumesc pentru feedback. happy
Tzadde
Tzadde
Moderator
Moderator

Sagetator Numarul mesajelor : 553
Varsta : 38
Location : Peste tot si nicaieri
Job/hobbies : Astrologia
Humor : tare... sec
Reputatie : 61
Data de inscriere : 08/02/2009

http://www.starlore.ro

Sus In jos

Revolutie solara~Lara Empty Re: Revolutie solara~Lara

Mesaj Scris de Lara Mar Mai 26, 2009 5:11 am

De fapt, am luat guvernatoarea Casei a 7-a, Luna, din harta RS.

Da,conjuncta cu Uranus din RS si in Opozitie cu Uranus natal.Ambii in stransa legatura cu mine,unul guv. al ascendentului meu natal,celalalt fiind in casa I natala.Tot Luna in sextil cu Mercur,care are legatura cu casa V si sta in IV RS.


Incerc sa merg pe urmele tale. big grin Poate bajbai,dar daca ma impiedic,refac traseul.
Lara
Lara
Administrator
Administrator

feminin
Taur Numarul mesajelor : 2076
Reputatie : 91
Data de inscriere : 22/11/2008

Sus In jos

Revolutie solara~Lara Empty Re: Revolutie solara~Lara

Mesaj Scris de Tzadde Vin Aug 13, 2010 4:03 pm

Ei... abia acum ma trezesc sa te intreb... Cum a fost anul trecut pentru tine?
Tzadde
Tzadde
Moderator
Moderator

Sagetator Numarul mesajelor : 553
Varsta : 38
Location : Peste tot si nicaieri
Job/hobbies : Astrologia
Humor : tare... sec
Reputatie : 61
Data de inscriere : 08/02/2009

http://www.starlore.ro

Sus In jos

Revolutie solara~Lara Empty Re: Revolutie solara~Lara

Mesaj Scris de Lara Sam Aug 14, 2010 4:03 pm

bounce Aparusi?Si nu oricum,vad,ci vajaind si semnaland ca sa ne trezim . big grin Ma bucur!

Anul trecut?Hm,am rupt 3 relatii,daca stau bine sa le socot. .7 Relatii sentimentale,toate legate de trecut.
Si cand totul mi se parea anost si eram la capatul puterilor,candva inainte de Craciun,a intervenit in viata mea ceva special.Totul a inceput ca o copilarie,un amalgam de savoare,simt al umorului,patima,pasiune,comunicare dincolo de cuvinte.
Ceva deosebit si neasteptat.
happy
Lara
Lara
Administrator
Administrator

feminin
Taur Numarul mesajelor : 2076
Reputatie : 91
Data de inscriere : 22/11/2008

Sus In jos

Revolutie solara~Lara Empty Re: Revolutie solara~Lara

Mesaj Scris de Tzadde Sam Aug 14, 2010 7:14 pm

Ma bucur pentru tine. happy
Tzadde
Tzadde
Moderator
Moderator

Sagetator Numarul mesajelor : 553
Varsta : 38
Location : Peste tot si nicaieri
Job/hobbies : Astrologia
Humor : tare... sec
Reputatie : 61
Data de inscriere : 08/02/2009

http://www.starlore.ro

Sus In jos

Revolutie solara~Lara Empty Re: Revolutie solara~Lara

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum