Ezoteric
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Pentru adultii contemporani, pseudo - intelecto - neuro - ipohondri...

3 participanți

In jos

Pentru adultii contemporani, pseudo - intelecto - neuro - ipohondri... Empty Pentru adultii contemporani, pseudo - intelecto - neuro - ipohondri...

Mesaj Scris de Lara Mar Iul 07, 2009 6:10 am

Pentru adultii contemporani, pseudo - intelecto - neuro - ipohondri.... adica noi...

Se spune ca zilnic trebuie sa mancam un mar pentru fier si o banana pentru potasiu. De asemenea o portocala pentru vitamina C, o jumatate pepene galben pentru a imbunatati digestia si o cana de ceai verde, fara zahar, pentru a preveni diabetul.

In fiecare zi trebuie sa bei doi litri de apa si apoi sa astepti timp dublu decat timpul pe care ti l-a luat ca sa le bei. Zilnic trebuie sa mananci Activia sau iaurt, pentru a avea "L.Cassei Defensis", care nu stie nimeni ce este, dar se pare ca, daca nu bei un iaurt si jumatate in fiecare zi, incepi sa vezi lumea cam tulbure.

In fiecare zi o aspirina, pentru a preveni infarctul, si un pahar de vin rosu, pentru acelas lucru. Si altul de vin alb, pentru sistemul nervos. Si unul de bere, pe care deja nu-mi mai amintesc pentru ce era. Daca le bei pe toate impreuna, chiar si daca faci o congestie, nu te mai preocupa si probabil nici nu te mai intereseaza.

In fiecare zi trebuie sa mananci fibre. Multe, foarte multe fibre. Trebuie sa mananci intre 4-6 feluri zilnic, usoare, fara sa uiti sa mesteci de 100 de ori fiecare inghititura.

Facand un mic calcul, doar pentru a manca, iti ia cam 5 ore.

Ah, dupa fiecare mancare trebuie sa te speli pe dinti, adica: dupa Activia si fibre, dintii, dupa banana, dintii, dupa mar, dintii...si asa, daca ai dinti, fara sa uiti sa folosesti firul entar, masajul gingiilor, o sorbitura de Plax.

Mai bine umple cada si pune muzica, pentru ca intre apa, fibra si dinti, iti vei petrece cateva ore aici, inauntru.

Daca dormi 8 ore si lucrezi alte 8, plus cele 5 pe care le folosim pentru mancare, fac 21.

Iti raman 3, in care intotdeauna se poate intampla ceva imprevizibil. Dupa statistici, vedem 3 ore zilnic televizor.

Ei bine, deja nu se poate, pentru ca in fiecare zi trebuie sa mergi cel putin o jumatate de ora adica sa te intorci dupa 15 minute, ca altfel dupa o jumatate de ora se face o ora de mers.

Si trebuie sa-ti pastrezi prieteniile, pentru ca sunt ca si plantele: trebuie udate zilnic. Si cand pleci in vacanta deasemeni.

Pe langa asta trebuie sa fii bine informat, asa ca trebuie sa citesti cel putin doua ziare si anumite articole de revista, pentru a compara informatia.

Ah!, trebuie sa faci sex zilnic, dar fara sa ajungi sa fie ca o rutina: trebuie sa fii inventator, creator, sa renovezi seductia.

De asemenea trebuie sa-ti faci timp pentru curatenie, pentru spalat rufe, vase, si nu mai zic daca ai caine, sau alt animal... copiii.

In fine, dupa socoteala mea, imi ies cam 29 de ore zilnic.

Singura posibilitate care-mi trece prin minte este sa faci mai multe lucruri deodata, de exemplu: iti faci dus cu apa rece si cu gura deschisa, asa bei cei 2 litri de apa.

In timp ce iesi din baie cu periuta de dinti in gura, te duci sa faci amor (tantric) in picioare, cu perechea ta, care in treacat se uita la TV si comenteaza, in timp ce tu maturi. Ti-a ramas o mana libera? Cheama-ti prietenii si parintii !!!

Bea vinul (dupa ce iti chemi parintii va fi nevoie).

Iaurtul cu mar ti-l poate da perechea ta, in timp ce isi mananca banana cu Activia si maine schimbati. Cel putin ca deja am crescut, nu mai trebuie sa luam obligatoriul Danonino Extra Calcio in fiecare zi.

Uuuf!!! Dar daca iti raman 2 minute, retrimite asta prietenilor (pe care trebuie sa-i uzi ca pe plante), in timp ce iei o lingurita de All Bran, care face foarte bine.

Si acuma va las pentru ca intre iaurt, jumatatea de pepene, berea, primul litru de apa si a treia mancare de fibra din zi, deja nu stiu ce sa mai fac, dar am nevoie la closet urgent.

Ah, o sa profit si imi voi lua periuta de dinti...


Am pus ca citat,insa autorul nu-l cunosc.
Lara
Lara
Administrator
Administrator

feminin
Taur Numarul mesajelor : 2076
Reputatie : 91
Data de inscriere : 22/11/2008

Sus In jos

Pentru adultii contemporani, pseudo - intelecto - neuro - ipohondri... Empty Re: Pentru adultii contemporani, pseudo - intelecto - neuro - ipohondri...

Mesaj Scris de Lara Mar Iul 07, 2009 6:26 am

Cateva selectii din mesajele pe care le gasesc dimineata pe messenger:

"Daca esti in stare de a zimbi cand ceva merge rau e pentru ca ai gasit pe cineva tampit pe care sa arunci vina".
# "Sa-ti atingi obiectivele trebuie sa fii un visator ...Asa ca nu mai pierde vremea, trimite totul la naiba si du-te sa te culci !!!
Nu este totul atat de rau cum credeti dumneavoastra. In realitate totul este mult mai rau!


Viata este un proces foarte cronofag. Aceasta ii consuma omului tot timpul.
# A trait ca prostul si a murit intr-o vineri.
# A trait atat de sarac, incat a fost inmormantat in aceiasi camasa in care s-a si nascut.
# Tot restul vietii a vazut cum zbura o caramida spre capul lui.
# Studiind alfabetul vietii, nu uita si de litera legii.
# Cum poti sa-ti gasesti locul in viata? Trebuie sa stii locurile!
# Nu-i poti interzice nimanui sa traiasca frumos. Dar sa-i impedici poti...
# In afara de necazurile altora in viata mai exista si alte placeri...


big grin big grin big grin
Lara
Lara
Administrator
Administrator

feminin
Taur Numarul mesajelor : 2076
Reputatie : 91
Data de inscriere : 22/11/2008

Sus In jos

Pentru adultii contemporani, pseudo - intelecto - neuro - ipohondri... Empty Re: Pentru adultii contemporani, pseudo - intelecto - neuro - ipohondri...

Mesaj Scris de Lara Joi Iul 23, 2009 9:13 am

Laughing Laughing Laughing

Taur
Semn de pamant: Casa
Trasatura fundamentala: rabdare inepuizabila.
Fraza favorita: gandesc, deci insist.

Taurul, atunci cand merge, nu ridica un picior daca celelalt este asezat ferm pe pamant. Din aceasta cauza, mai mult decat sa mearga, el face istorie. Daca Berbecul sare de la trambulina inainte sa se uite, Taurul va sti numele constructorului, materialele folosite, volumul apei si temperatura. Berbecul actioneaza cu hotarare, Taurul cu obstinatie. Berbecul vrea ca toata lumea sa-l asculte, Taurul are o rabdare fara limite incercand sa-i faca pe ceilalti sa-si schimbe parerea.

In concluzie, relatia lor s-ar putea desfasura asa:
Berbecul ii spune Taurului, aflat la 10 metri distanta: -Vino aici! (asta e hotarare).
Taurul: - Nu! (asta e obstinatie).
Berbec: - Vino aici!
Berbecul: - Vino aici!
Taurul: - Nu!
Berbecul: - Vino aici!
Taurul: - Nu!
Berbecul: - Vezi? Asa imi place! Sa vii unde-ti spun EU!


Rac

Semn de apa: marea.
Trasatura caracteristica: nesiguranta pe plan sentimental.
Fraza favorita: Simt, deci exist.
La inceput, nu-ti acorda cine stie ce incredere. Trebuie sa ti-o castigi singur, fiind afectuos si tandru. Si sa le spui de o mie de ori ca-i iubesti, pentru ca Racii sunt adevarati vampiri sentimentali si tot timpul se plang ca nu primesc suficienta dragoste. Tu-i spui:

- Te iubesc.
Si Racul intreaba: Cat?


Fecioara
Semn de pamant: recolta.
Trasatura caracteristica: ingrijorarea.

Fraza favorita: Permite-mi sa te contrazic.
Fecioara este o lupa cu picioare. Ajunge in casa ta si primul lucru pe care-l face este sa treaca cu degetul pe televizor pentru a vedea daca este prafuit. Si, cum are un umor sarcastic, iti va spune:

- Televizorul asta are un mileu foarte frumos pe el!
Nu-i scapa nimic! Sa fie ingrijorata este starea naturala a Fecioarei. Se va plange mereu:
- Sunt ingrijorat, sunt ingrijorat.
Si daca-i spune cineva:
- Dar nu se intampla nimic.

Fecioara va raspunde:
- Asta ma ingrijoreaza cel mai mult

Scorpion
Semn de apa: lac.

Trasatura caracteristica: pasiunea.
Fraza favorita: te doresc.
Sunt usor de recunoscuti dupa ochii misteriosi. Scorpionul nu priveste, ci fixeaza direct. Ochii scorpionilor sunt ca niste ace fine care te impung atunci cand isi atintesc privirea. Pot fi hipnotizanti si pasionali, exagerat de pasionali. Cand te iubesc, te iubesc mai mult decat toti ceilalti. Daca te urasc, proportia se pastreaza. Daca tu le faci cadou o carte, ei iti vor face cadou o enciclopedie. In ceea ce priveste viata amoroasa, situatia sta la fel. Tu le dai un sarut, ei vor face dragoste cu tine de trei ori la rand. Sau, daca ti i-ai facut dusmani, pazeste-te. Tu le spargi geamul la masina, el iti dau foc la casa. Sigur vor spune dupa aceea:

- Nu am inceput eu.

Varsator
Este o fiinta a viitorului care traieste in prezent ca si cum acesta ar fi trecutul. De-asta ne saluta ca si cum am fi prototipuri preistorice:
- Buna, Jurasicule. Cum iti duci existenta primitiva?

Le place sa surprinda cu jocuri de cuvinte si glume:
- Aseara, cand nu erai langa mine, imi lipseai. Acum imi prisosesti.
Nu te ingrijora, sunt doar incercarile lor de a parea originali.
Au cate o idee pe secunda; singurul inconvenient este ca atunci cand urmeaza sa o puna in aplicare, le vine alta, si alta, si alta. Dar, pana la urma, un Varsator se misca mai putin decat un arbitru de tenis. Ca acest nativ al zodiei care spunea:

- Mi s-au intamplat atatea lucruri de dimineata... ca nu numai ca nu am avut timp sa ma ocup de ele, dar mai sunt si epuizat...


Ultima editare efectuata de catre Lara in Sam Mar 27, 2010 5:06 pm, editata de 1 ori
Lara
Lara
Administrator
Administrator

feminin
Taur Numarul mesajelor : 2076
Reputatie : 91
Data de inscriere : 22/11/2008

Sus In jos

Pentru adultii contemporani, pseudo - intelecto - neuro - ipohondri... Empty Re: Pentru adultii contemporani, pseudo - intelecto - neuro - ipohondri...

Mesaj Scris de Lara Mier Sept 30, 2009 9:18 pm

bounce bounce bounce


La New York s-a deschis un magazin unde femeile pot alege si cumpara un sot.

La intrare sunt afisate regulile de functionare ale magazinului:

- Poti vizita magazinul O SINGURA DATA!

- Sunt 6 etaje si caracteristiciule barbatilor se imbunatatesc pe masura ce urci la etajul superior.

- Poti alege orice barbat de la un etaj, sau poti urca la etajul urmator.

- Nu te poti intoarce la etajul inferior!

O femeie decide sa viziteze magazinul pentru a gasi un barbat care sa ii tina companie

La etajul unu, pe usa este urmatorul afis:
Acesti barbati au un loc de munca!


Femeia decide sa mearga la etajul urmator
La etajul al doilea pe usa este urmatorul afis:
Aceasti barbati au un loc de munca si iubesc copiii!

Femeia hotaraste sa urce la etajul urmator.
La etajul al treilea pe usa este urmatorul afis:
Acesti barbati au un loc de munca, iubesc copiii si sunt extrem de frumosi!
"Wow" isi spune femeia, insa hotaraste sa mearga la etajul urmator.

La etajul al patrulea pe usa este urmatorul afis:
Aceasti barbati au un loc de munca, iubesc copiii, sunt frumosi de innebunesti si ajuta si la treburile din casa!

Incredibil! exclama femeia. Cu greu pot rezista! Insa decide sa mearga la etajul urmator
La etajul cinci pe usa este urmatorul afis:
Aceasti barbati au un loc de munca, iubesc copiii, sunt frumosi de innebunesti si ajuta si la treburile din casa si sunt extrem de romantici!
Femeia este tentata sa ramana si sa aleaga un barbat, insa pana la urma decide sa urce la ultimul nivel.

La etajul sase se afla urmatorul afis:
Esti vizitatoarea cu nr. 31.456.012 a acestui etaj. Aici nu sunt barbati, acest etaj exista numai pentru a demonstra ca este imposibil sa satisfaci o femeie...

Multumim pentru ca ati ales sa vizitati magazinul nostru!


Vis a vis de acest magazin, s-a deschis unul asemanator de unde barbatii isi pot cumpara o nevasta.

La primal etaj sunt femei care sunt inebunite dupa sex.

La etajul doi sunt femei care sunt inebunite dupa sex si nu te bat la cap.

Etajele de la 3 la 6 nu au fost niciodata vizitate de barbati!



Happy Shopping everyone!



Laughing
Lara
Lara
Administrator
Administrator

feminin
Taur Numarul mesajelor : 2076
Reputatie : 91
Data de inscriere : 22/11/2008

Sus In jos

Pentru adultii contemporani, pseudo - intelecto - neuro - ipohondri... Empty Re: Pentru adultii contemporani, pseudo - intelecto - neuro - ipohondri...

Mesaj Scris de Lara Sam Oct 17, 2009 7:56 am

Diferenţele între birou şi puşcărie:


1. La puşcărie stai mai tot timpul într-o cameră 8x10. La birou stai mai tot timpul într-o cameră 6x8.
2. La puşcărie ai trei mese pe zi. La birou ai o gustare pe care o mai şi plăteşti.
3. La puşcărie ai timp să meditezi la viaţa ta. La birou nu ai timp cînd lucrezi de chestii atît de profunde.
4. La puşcărie un gardian deschide şi inchide uşile după tine. La birou trebuie să fii atent cu cheile cînd vii şi pleci.
5. La puşcărie poţi să te uiţi la televizor. La birou te-ai ars dacă te prinde şeful făcînd asta.
6. La puşcărie îţi acordă vizite pentru familie şi prieteni. La birou nu apuci să suni familia şi prietenii.
7. La puşcărie întreţinerea o plăteşte statul şi nu trebuie să lucrezi. La birou, după ce munceşti, din banii pe care ţi-i dau deduci toate taxele şi ce mai rămîne?...



big grin
Lara
Lara
Administrator
Administrator

feminin
Taur Numarul mesajelor : 2076
Reputatie : 91
Data de inscriere : 22/11/2008

Sus In jos

Pentru adultii contemporani, pseudo - intelecto - neuro - ipohondri... Empty Re: Pentru adultii contemporani, pseudo - intelecto - neuro - ipohondri...

Mesaj Scris de Lara Sam Oct 17, 2009 7:59 am

Barbatii sunt ca jocul de carti


Barbatii sunt ca jocul de carti.
Ai nevoie :
de o INIMA ROSIE sa ii cuceresti,
de o TREFLA sa te casatoresti,
de INIMA NEAGRA sa ii suporti,
de o CRUCE sa scapi de ei.
Lara
Lara
Administrator
Administrator

feminin
Taur Numarul mesajelor : 2076
Reputatie : 91
Data de inscriere : 22/11/2008

Sus In jos

Pentru adultii contemporani, pseudo - intelecto - neuro - ipohondri... Empty Re: Pentru adultii contemporani, pseudo - intelecto - neuro - ipohondri...

Mesaj Scris de Lara Sam Noi 14, 2009 4:27 am

"Scrisoare catre generatia noastra

Nascuti la inceputul anilor 70-80, vedem acum in anul 2009 cum casa parintilor nostri este de 500 de ori mai scumpa decat atunci cand au cumparat-o si realizam ca noi o sa platim pentru casele noastre in jur de 50 de ani.
Nu avem amintiri despre primii pasi pe luna, nici despre razboaie sangeroase, dar avem cultura generala, pentru ca asta insemna ceva o data.
Suntem ultima generatie care a jucat "Ascunselea", "Castel", "Ratele si vanatorii", "Tara, tara! Vrem ostasi", "Prinsea", "Sticluta cu otrava", "Pac Pac", "Hotii si vardistii", ultimii care au strigat "Un, doi, trei... la perete stai!", ultimii care au folosit telefoanele cu fise, dar primii care am facut petreceri video (inchiriam un video si stateam sa ne uitam la filme doua zile inchisi in casa), primii care am vazut desene animate color, primii care am renuntat la casete audio si le-am inlocuit cu cd-uri.
Noi am purtat jeansi elastici, pantaloni evazati, geci de blugi de la turci, iar cine avea firme gen "Lee" sau "Puma" era deja lider de gasca.
Noi nu am dat examene de Capacitate, nu am dat teste grila la admitere.
Noi am fost ultimii "Soimi ai Patriei" si ultimii "Pionieri".
La gradinita am invatat poezii in romaneste, nu in engleza... Si am cantat MULTI ANI TRAIASCA nu HAPPY BIRTHDAY la aniversari.
Am sorbit din ochi "Sclava Isaura", "Beverly Hills", "Melrose Place", "Twin Peaks", "Dallas" .. si cine zice ca nu s-a uitat ori minte ori nu avea inca televizor.
Reclamele de pe posturile straine ne innebuneau, si abia asteptam sa vina si la noi inghetata Magnum, sau pustile alea absolut superbe cu apa.
Intre timp, ne consolam cu "Tango cu vanilie si ciocolata" si clasicele bidoane umplute cu apa de la robinet, care turnate in cap ne provocau pneumonii. Si uite un motiv bun sa nu mergem la scoala.
Noi am ascultat si Metallica, si Ace of Base, si DJ Bobo, si Michael Jackson, si Backstreet Boys , si Take That si inca nu auzisem de manele, singurele melodii de joc fiind horele la chefuri, la care nimeni nu stia pasii, dar toti dansam! Spre deosebire de copiii din ziua de azi, am auzit atat de Abba, si de Queen, cat si de noile nume gen 50 Cent si Britney Spears.
Am citit "Licurici", "Pif", "Ciresarii", si am baut "Cico" si "Zmeurata" si ni s-a parut ceva extraordinar cand au aparut primele sucuri "de la TEC" fara sa ne fie teama ca "au prea multe E-uri", iar la scoala beam toata clasa dintr-o sticla de suc, fara teama de virusi.
Noi am baut prima "Coca-Cola" la sticla si am descoperit internetul.
Noi nu ne dadeam bip-uri, ne fluieram sa iesim afara, noi nu aveam "Dolby Surround System", taceam toti ca sa auzim actiunea filmului, nu aveam "Nintendo" sau "Playstation" ci jocuri "Tetris" de care ne plictiseam la o luna dupa ce le cumparam si le uitam pe dulap, pline de praf.
Abia asteptam la chefuri sa jucam "Fantanita", sau "Flori, fete sau baieti", sau "Adevar sau Provocare", sau orice ne dadea un pretext sa "pupam pe gura" pe cine "iubeam".
Noi suntem cei care inca au mai "cerut prietenia", care inca roseam la cuvantul "sex", care dadeam cu banul care sa intre in farmacie sa cumpere prezervative, pe care apoi sa le umplem cu apa si sa le aruncam in capul colegilor, care am completat mii de oracole, sperand ca persoana iubita va citi acolo unde scrie "De cine iti place?", ca ne place de el/ea.
Este uimitor ca inca mai suntem in viata, pentru ca noi am mers cu bicicleta fara casca, genunchiere si cotiere, nu am avut scaune speciale in masini, nu am aruncat la gunoi bomboanele care ne cadeau din greseala pe jos, nu am avut pastile cu capac special sa nu fie desfacute de copii, nu ne-am spalat pe maini dupa ce ne-am jucat cu toti cainii si toate pisicile din cartier, nu am tinut cont de cate lipide si glucide mancam, parintii nostri nu au "Child proof the house", ne-au trimis sa cumparam bere si vin de la alimentara, si cate un pachet de tigari de la tutungerie.
Noi am auzit cum s-a tras la Revolutie, noi am fost martorii a trei schimbari de bancnote si monede, noi am ras la bancuri cu Bula, noi am fost primii care au auzit-o pe Andreea Esca la Pro TV, noi suntem cei care mai tinem minte emisiunea "Feriti-va de magarus".
Suntem o generatie de visatori, de invingatori, de "first-timers"...
Daca citesti si ai cazut macar un pic pe ganduri, esti de-al nostru! "
Lara
Lara
Administrator
Administrator

feminin
Taur Numarul mesajelor : 2076
Reputatie : 91
Data de inscriere : 22/11/2008

Sus In jos

Pentru adultii contemporani, pseudo - intelecto - neuro - ipohondri... Empty Re: Pentru adultii contemporani, pseudo - intelecto - neuro - ipohondri...

Mesaj Scris de Tania Sam Noi 14, 2009 5:04 pm

Mi-au dat lacrimile citind cele de mai sus. Extraordinar. Exact asa am fost si nu imi vine sa cred cat este de schimbata lumea acum...
Tania
Tania
Magician
Magician

feminin
Numarul mesajelor : 905
Location : prin lume
Reputatie : 51
Data de inscriere : 08/05/2009

http://jurnaldecartomantie.wordpress.com

Sus In jos

Pentru adultii contemporani, pseudo - intelecto - neuro - ipohondri... Empty Re: Pentru adultii contemporani, pseudo - intelecto - neuro - ipohondri...

Mesaj Scris de Lara Dum Noi 22, 2009 8:21 am

E lung,dar merita! bounce




CLIENTUL:
Acum un an am schimbat versiunea Logodnica 7.0 cu Nevasta 1.0 si am observat ca programul a lansat o optiune subita Bebelus1.0, care ocupa mult spatiu pe hard. In instructiuni nu era nimic mentionat.
Pe de alta parte, Nevasta 1.0 se autoinstaleaza in toate celelalte programe si se lanseaza automat cand deschid alta aplicatie, impiedicandu-I executia. Aplicatii ca:Bere-intre-prieteni 10.3, Duminica-la-fotbal 5.0 nu mai functioneaza. Uneori apare un virus: Soacra 1.0, care blocheza sistemul sau face ca Nevasta 1.0 sa se comporte total haotic.
Nu reusesc sa dezinstalez acest program si devine insuportabil mai ales cand incerc sa lansez aplicatia Duminica-de-dragoste 3.0. Se pare ca si alte fisiere sunt virusate.
De ex. : C:\Sex_sambata_dimineata.exe nu mai functioneaza deloc.
Am vrut sa revin la programul anterior Logodnica 7.0 dar procesul de dezinstalare al programului actual, Nevasta 1.0, mi se pare complicat, iar riscurile pt. sistem sunt mari mai ales pt. Bebelus 1.0 care chiar imi place.
Ma puteti ajuta ?
Un utilizator disperat.

Raspuns
Draga client,
Nemultumirea Dvs. este frecventa printre utilizatori dar ea se datoreaza unei greseli primare de conceptie.
Multi utilizatori trec de la orice versiune Logodnica X.0 la Nevasta 1.0, cu speranta falsa ca Nevasta 1.0 nu e decat un program de divertisment si utilitati. Dar e vorba de mult mai mult: Nevasta 1.0 e un Operating System complet creat ca sa controleze toate aplicatiile Dvs.
E aproape imposibil sa dezinstalati Nevasta 1.0 si sa reveniti la Logodnica X.0 intrucat exista sisteme virusate care fac ca si acesta sa se comporte precum Nevasta 1.0, deci nu aveti nimic de castigat.
Aceeasi problema si cu Soacra X.0. Acesta e un program mai vechi din care deriva Nevasta 1.0 si comporta multe probleme de compatibilitate. Cu putin noroc, sfarseste prin a fi victima unui virus si dispare incativa ani.
Unii utilizatori au incercat sa formateze tot modulul si sa instaleze programul Iubita+Nevasta 2.0 dar asta le-a creat si mai mari probleme (a se citi notita de prevenire `Pensie alimentara` si `Custodia copiilor`).
Daca instalati Iubita 8.0 nu incercati sa treceti la Nevasta 2.0 pt ca problemele vor fi chiar mai mari decat cele cu Nevasta 1.0.
Chiar daca exista si versiuni Nevasta 3.0 si Nevasta 4.0, acestea sunt rezervate specialistilor si avand un pret ridicat nu le recomandam.
Daca sistemul cade, va recomandam Celibat 1.0 dar ideal e sa pastrati Nevasta 1.0 si sa invatati programul cat mai bine posibil intrucat e foarte sensibil la anumite comenzi si reactioneaza rau la erori deinstalare.
Asadar, orice eroare aparuta va fi considerata ca provenind din partea Dvs. si trebuie sa vi-o asumati.
Va sfatuim sa activati aplicatiile C:\Scuze.exe.
Evitati utilizarea tastelor ESC si SUPPR care necesita ulterior patch-ulC:\Scuze_flori.exe.
Pentru o mai buna utizare, va sfatuim sa cumparati si service-pack-ul Bijuterii 3.0, Vacante 5.1.
Optiunile Da_draga_mea 2.7 si Ai_dreptate_iubire 4.5 sunt indispensabile.
Nu instalati sub nici o forma Secretara_blonda_in_fusta_mini XP, O_prietena 3.1.
Aceste programe sunt incompatibile cu Nevasta 1.0 si pot distruge sistemul.
Functia C:\Sex_sambata_dimineata.exe se va activa odata cu add-on-ul C:\Colier_cu_diamante.exe.
Lara
Lara
Administrator
Administrator

feminin
Taur Numarul mesajelor : 2076
Reputatie : 91
Data de inscriere : 22/11/2008

Sus In jos

Pentru adultii contemporani, pseudo - intelecto - neuro - ipohondri... Empty Merita sa-l urmariti!

Mesaj Scris de Lara Dum Dec 06, 2009 9:37 am

Emotionant,desi ma face sa rad,recunosc ca ma induioseaza.

Lara
Lara
Administrator
Administrator

feminin
Taur Numarul mesajelor : 2076
Reputatie : 91
Data de inscriere : 22/11/2008

Sus In jos

Pentru adultii contemporani, pseudo - intelecto - neuro - ipohondri... Empty Re: Pentru adultii contemporani, pseudo - intelecto - neuro - ipohondri...

Mesaj Scris de girlnextdoor Mar Dec 22, 2009 9:58 pm

1. Sa nu gandesti.
2. Daca gandesti, sa nu spui.
3. Daca spui, sa nu scrii.
4. Daca scrii, sa nu semnezi.
5. Daca semnezi, sa nu te miri.
girlnextdoor
girlnextdoor
Membru
Membru

feminin
Leu Numarul mesajelor : 43
Varsta : 32
Location : rm sarat
Job/hobbies : eleva
Humor : muuult
Reputatie : 3
Data de inscriere : 22/12/2009

Sus In jos

Pentru adultii contemporani, pseudo - intelecto - neuro - ipohondri... Empty Re: Pentru adultii contemporani, pseudo - intelecto - neuro - ipohondri...

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum