Ezoteric
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Evenimente personale 2011 Mar

2 participanți

In jos

Evenimente personale 2011 Mar Empty Evenimente personale 2011 Mar

Mesaj Scris de Mar Vin Ian 07, 2011 11:33 am

Referitor la noul an care tocmai a inceput ma framanta urmatoarele intrebari:

Ma despart de partenerul meu?
Cum va fi viata sentimentala a anului?
Daca astele ma vor ajuta in 2011 sa imi gasesc linistea si echilibrul?
Daca voi reusi sa pun in practica macar unul din proiectele mele personale de suflet?
Mar
Mar
Moderator
Moderator

feminin
Varsator Numarul mesajelor : 980
Varsta : 45
Reputatie : 73
Data de inscriere : 09/02/2009

Sus In jos

Evenimente personale 2011 Mar Empty Re: Evenimente personale 2011 Mar

Mesaj Scris de Tzadde Vin Ian 07, 2011 8:16 pm

Intai postez harta. Revin mai tarziu.

Evenimente personale 2011 Mar Marrs2011
Tzadde
Tzadde
Moderator
Moderator

Sagetator Numarul mesajelor : 553
Varsta : 38
Location : Peste tot si nicaieri
Job/hobbies : Astrologia
Humor : tare... sec
Reputatie : 61
Data de inscriere : 08/02/2009

http://www.starlore.ro

Sus In jos

Evenimente personale 2011 Mar Empty Re: Evenimente personale 2011 Mar

Mesaj Scris de Tzadde Sam Ian 08, 2011 10:35 am

Daca nu era Soarele langa el, Marte in Varsator ar arata varsare de sange...

Trecand peste aceasta imagine, observ ca in viata ta (deci acum ma iau dupa harta natala) vei avea o singura casatorie... si nu iesi din ea pana nu ai invatat ce ai avut de invatat... Zic asta, deoarece Saturn din RS iti supravegheaza semnificatorii barbatului din natala si RS (Marte si Soare). Iar faptul ca iti tranziteaza prima Casa natala e o trezire la realitate, la maturitate. Poate te pripesti in decizia de a divorta? Saturn te va obliga sa te gandesti de doua ori inainte sa faci ceva ce ai regreta mai tarziu si poate sa faca asta prin evenimente care te vor pune pe ganduri, privitoare in special la viata ta in ansamblu (Asc natal).

In RS, Saturn chiar guverneaza Casa mariajului, care gazduieste cei doi semnificatori ai sotului. Avand in vedere ca ei sunt in Casa dragostei (si in domiciliul lui Saturn) din harta natala, poate ti se atrage atentia ca in acest an va trebui sa treci niste teste pe care ti le-ai propus dinainte sa te nasti (NN in Fecioara, conjunct cu Saturn in harta natala facand schimb de domicilii cu Mercur, care guverneaza Semnele de Aer prin triplicitate).

Tot in RS, Jupiter este in triplicitate in Casa a 9-a, a calatoriilor peste mari si tari, si este in trigon cu Jupiter natal din Casa 11, ceea ce ma face sa cred ca aceasta iesire din tara te va ajuta sa-ti limpezesti perspectiva asupra propunerii facute in acest an (Asc RS in acelasi Semn cu Jupiter natal) si casatoriei (Jupiter RS in C7 natala) cu ajutorul prietenilor (Jupiter natal in C11).

Este interesant ca pivotii (atat cei din natala, cat si cei din RS) indica importanta a trei planete: Marte, Soare si Jupiter. Toate trei sunt planete superioare si guverneaza Semne de Foc. Cred ca va trebui sa-ti urmezi intuitia (Focul) in chestiunile privitoare la Casele care se aseaza in Semnele respective, in acest an fiind vorba de ceea ce ti-ai propus (Asc RS), iubire (Casa 5) si calatorii (Casa 9 RS) sau prieteni, proiecte (Casa 11 natala suprapusa Asc RS).

Nu stiu cat de mult te vor ajuta astrele sa-ti gasesti linistea si echilibrul (eu tind sa cred ca deloc), dar stiu ca in acest caz depinde de tine sa schimbi lucrurile. Poti alege sa mergi intr-un loc linistit pentru tine pentru meditatie, daca vrei.

Sper ca interpretarea data te va ajuta.
Tzadde
Tzadde
Moderator
Moderator

Sagetator Numarul mesajelor : 553
Varsta : 38
Location : Peste tot si nicaieri
Job/hobbies : Astrologia
Humor : tare... sec
Reputatie : 61
Data de inscriere : 08/02/2009

http://www.starlore.ro

Sus In jos

Evenimente personale 2011 Mar Empty Re: Evenimente personale 2011 Mar

Mesaj Scris de Mar Dum Ian 09, 2011 2:52 pm

Multumesc mult Tzadde!

Invataturile si concluziile inca le rumeg si acum. Si incerc sa ma detasez pentru a privi la rece situatia.

In legaturile cu catatoriile in afara tarii, am deja programata o astfel de iesire cu niste prieteni si sunt sigura ca ma va ajuta sa imi limpezesc gandurile.

Sunt convinsa ca astrele arata o singura casatorie, mai ales ca eu sigur nu m-as mai baga in asa ceva pe viitor.

Multumesc mult inca o data! bounce
Mar
Mar
Moderator
Moderator

feminin
Varsator Numarul mesajelor : 980
Varsta : 45
Reputatie : 73
Data de inscriere : 09/02/2009

Sus In jos

Evenimente personale 2011 Mar Empty Re: Evenimente personale 2011 Mar

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum